Mas. Oyama gimė 1923 m. liepos 27 d. pietvakarių Korėjoje netoli Seulo. Nuo devynerių metų pradėjo mokytis "aštuoniolikos technikos elementų " ir "shakuriki" stiliaus , pas mokytoją Yi. 1936 m. šiame Rytų kovos menų stiliuje pelnė juodą diržą. Po dviejų metų Mas. Oyama išvažiuoja į Japoniją ir įstoja į lakūnų mokyklą. Čia jis mokėsi ir dziudo paslapčių , o kiek vėliau tapo G.Funakoshio - vieno iš trijų Okinavos meistrų , kurių dėka karate išplito Japonijoje - mokinių.
Kad save išlaikytų , visą laiką treniruodamasis , įsidarbino studentiškoje valgykloje. Nuo penkių valandų ryto iki aštuonių vakaro jo diena buvo užpildyta paskaitomis , karate treniruotėmis ir darbu studentų valgykloje. Būdamas penkiolikos metų gavo Sho don ( pirmą daną ) , o aštuoniolikos metų Ni don (antrą daną).
Savanoriu buvo įstojęs į specialiąją atakuojančią savižudžių tarybą. Buvo net pasiruošęs atiduoti gyvybę už Japoniją. Kaip rašė savo prisiminimuose "Aš negailiu dėl savo jaunystės. Esu laimingas , kad turėjau kažką , ką galėjau mylėti visa savo esybę ir užjaučiu jaunus žmones šiandien , nes jiems nebereikia taip rizikuoti . Daugelis šių dienų jaunų žmonių nežinodami ką veikti su savo neįkainuojama jaunyste pasiduoda paprasčiausių žemiškų norų patenkinimui. Žmogus besiekių primena laivą be vyro arba žirgą be apynasrio. Mūsų visuomenėje gyvena daug tokių žmonių". Turėdamas antrą daną , 1940 m. įstojo į Tikusoku universitetą. 1943 m. užsirašė į karate sekciją , stiliuje Godju-ryu ir po kelių mėnesių gavo 4 daną pagal minėtos mokyklos programą.
Dvidešimt dviejų metų jaunuoliui jau nebuvo lygių sportinio karate pasaulyje. Tuo metu karate vis dažniau tampa žaidybiniu sportiniu - be kontaktiniu. M.Oyama stipriai pergyvena tradicinio Budo meno kritimą ir bando surasti šaltinį , atgimimui. Įkvėpimo jis gauna skaitydamas žinomo kendo meistro Mijamoto Musaši raštus , taip pat studijuodamas samurajų istoriją Pamažu meistras suprato , kad jis gali ir turi sukurti savo karate stilių. To tikslo vedamas M.Oyama paliko civilizuotą pasaulį ir pasirinko asketišką gyvenimą Minobu kalne. Čia jis skaitė senovės išminčių knygas , šeimininkavo ir … intensyviai treniravosi. Jis kūrė karate stilių paremtą jėga ir ištverme. Pastangos netruko subrandinti vaisių.(1947 m. Kioto mieste buvo surengtas pirmasis Japonijos karate čempionatas. M.Oyama įtikinančiai laimi prieš visus varžovus (kontroliuodamas kontakto stiprumą kovose , pagal sportines taisykles). Tais metais jam suteikiamas 4 danas . Suprasdamas , kad jis teisingame kelyje , nusprendžia savo gyvenimą pašvęsti karate. 1948 m. vėl išeina į kalnus , kad vienatvėje galėtų susikaupti technikos tobulinimui , stiprinti dvasią ir kūną.
Kijodziumi kalne , kaip ir legendiniai senieji meistrai M.Oyama praleidžia 18 mėnesių griežtai laikydamasis dienos režimo studijuoja senovės išminčių raštus ir sekdamas dzeno meistrų rekomendacijomis ieško pabudimo. Jis daugiau treniruodavosi negu miegodavo. Čia ir buvo padėti Kyokushinkai - Budo - Karate pagrindai.
Nusileidęs iš kalnų apsigyvena šalia gyvulių skerdyklos , čia jis praleido septynis mėnesius , tyrinėdamas gyvulių elgesį , čia jam kilo mintis susigrumti su … jaučiu. Dvikova baigėsi tuo , kad meistras nudobė jautį smūgiu į kaktą. Jo kovos su jaučiais buvo užfiksuotos kino juostoje ir paplito po visą pasaulį. Tai buvo puiki reklama M.Oyamos sukurtam karate stiliui.
1952 m. M.Oyama pasivadinęs Masu Toga išvyko į kelionę po JAV. Važinėdamas po šios šalie valstijas , jis surengė 32 pasirodymus , kuriuose demonstravo fantastiškas žmogaus galimybes. Po to ringe septynis kartus susirėmė su imtininkais ir su boksininkais profesionalais ir visus nugalėjo. Amerikiečiai jį praminė " Dievo ranka ".
Sugrįžęs į Japoniją , Mas. Oyama įkūrė savo karate mokyklą , nepriklausiusią Japonijos karate - do federacijai , pavadindamas savo stilių Kyokushinkai t. y. "Galutinis(maksimalus) susijungimas su Tiesa(Realybe).Sistemos tikslas - savo silpnybių , baimių ir kitų žemosios prigimties įpročių nugalėjimas , išgryninant tai - kas yra Tikra ir Amžina , kas žmogui leidžia vadintis Žmogumi.
1954 m. Tokijuje buvo atidaryta pirmoji Mas. Oyama Dojo. Instruktoriais buvo Kendži Mizuši ir Eidži Jasuda. Tai buvo pradžia Kyokushinkai Karate kuri skelbia , kad 1000 dienų treniruočių iškepa tik naujokus , 1000 dienų treniruočių - sukuria sąlygą paslapčiai atskleisti meistro pasąmonėje.
1956 m. buvo nuomojama sena Baleto studija universitete Rik , kurioje jau treniravosi apie 300 mokinių. Populiarumas Mas. Oyama dojo stipriai augo ir Mas. Oyama 1961 m. tapo instruktoriumi. 1961 m. spalio mėn. JAV Niujorke įvyko pirmas atviras Šiaurės Amerikos čempionatas , kur vyriausias teisėjas buvo pats M.Oyama , nors jis ir dalyvavo parodomosiose varžybose.
1962 m. buvo priimtas bokso Tai yra iškvietimas M.Oyamos Dojo į kovą , kur į Bankoką buvo nuvykęs T.Nakamūra ir dar du karatistai ir laimėjo 2 susitikimus iš 3, ir tuo būdu labai išpopuliarino Japonijos karate. Tais pačiais metais dar apie 20 mokinių gavo juodus diržus , buvo atidaryta apie 10 filialų užsienyje. 1964 m. buvo sukurta Tarptautinė Kyokushinkai Karate organizacija (JKO). Jos prezidentu tapo Eisako Sato , vice - prezidentu Macuchai Mori , o direktoriumi Masutatsu Oyama. JKO nesusijusi su nekontaktiniu karate stilių organizacija (WKO). Dėl to , kad tarp šių dviejų organizacijų nėrasubordinacinių ryšių , skiriasi jų rengiamų varžybų taisyklės ir karatistams keliami reikalavimai.
1965 m. buvo sukurta ir Europos Kyokushin Karate organizacija (EGO). Jos pirmininku tapo Don Bluming , vice pirmininku Stiv Arneil , generaliniu sekretoriumi Liuk Holonder.
1969 m. rugsėjo 25 įvyko pirmasis atviras Japonijos karate čempionatas. Čempionate dalyvavo 48 sportininkai. Nugalėtoju tapo Terumato Jamazaki , antras buvo Eišidži Soeno , trečias - Kazniuki Hasegava. Visi trys priklausė Kyokushinkai Karate mokyklai. 1971 m. buvo išrinkti prezidentai įvairių Kyokushinkai karate filialų. Pietryčiu Airijos prezidentu tapo Peter Čoug , Artimųjų ir Vidurinių Rytų princas Rood , Pietų Afrikos prezidentu - Jan Herris , Europos prezidentu tapo Liuk Holonder , o Šiaurės Amerikos Namamura.
1973 m. Mas. Oyama aplankė Kyokushinkai Karate filialus visame pasaulyje ir tarėsi dėl pirmojo atviro pasaulio čempionato.
1974 m. Tarptautinė Hanbu organizacija suteikė Mas. Oyamai 9 daną.
1975 m. lapkričio 1-2 d. Tokijuje buvo organizuotas Pirmasis atviras Pasaulio Kyokushinkai Karate čempionatas , kuriame dalyvavo atstovai iš 36 pasaulio šalių. 1987 m. įvykusiame ketvirtame       Kyokushinkai Karate Pasaulio čempionate Tokijuje jau dalyvavo atstovai iš 70 šalių , o rungtynes stebėjo apie 78000 žiūrovų. Šiandien Kyokushinkai Karate vienas iš žymiausių stilių. Į JKO šiuo metu įeina 123 šalys , apie 12 mln.

PAREMKITE MUS!

2% Pajamu mokesciu parama

Su Jūsų pagalba - mes galime įsigyti naują inventorių, organizuoti vaikų varžybas savo klube, aktyviai dalyvauti varžybose kituose Lietuvos miestuose, organizuoti vasaros stovyklas bei tarptautines išvykas.

ATSISIŲSTI MOKESČIO FORMA

REGISTRACIJA

Spauskite čia!

VIDEO GALERIJA

Spauskite čia!